با جمع ­آوری اطلاعات و شناخت انواع دستگاه لیزر موهای زائد و کمی سرمایه، یک تجارت پرسود به­ راه بیاندازید.

شاید از خودتان بپرسید که چگونه ممکن است؟ آیا امکان راه اندازی یک تجارت پرسود که ریسک پایینی هم داشته باشد، ممکن است؟

با خیال راحت روی انواع دستگاه لیزر موهای زائد سرمایه ­گذاری کنید

جامعه­ شناسان بر این باورند که در دنیای امروز با استفاده از کمی هوش تجاری می­توان روش­های کسب سرمایه و ثروت را فراگرفت و با استفاده از آن­ها یک تجارت‌های پرسود بسیاری را به راه انداخت. یکی از حوزه ­هایی که فعالیت در آن می­تواند سود زیادی برای شما به­ همراه داشته باشد، حوزه پوست، مو و به­ طور کلی زیبایی است.

امروزه افراد برای افزایش اعتمادبه‌نفس و حس مقبولیت، به زیبایی ظاهری خود بیش از پیش اهمیت می­دهند. این موضوع فعالیت در حوزه زیبایی را به یک عرصه وسیع برای فعالیت و تجارت تبدیل کرده است.

به­ عنوان مثال شما با کمی گشتن در فضای مجازی متوجه می­شوید تعداد صفحاتی که تبلیغ لوازم آرایشی می­کنند، از سایر صفحات بیش­تر است و نکته قابل توجه آن است که تمامی این تبلیغات مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار می­گیرد؛ بنابراین شما با یک تصمیم صحیح و کمی سرمایه اولیه می­توانید وارد این دنیای پرسود شوید.

یکی از حوزه ­های زیبایی حوزه ترمیم و زیبایی پوست ­ومو و به­ طور خاص، حذف موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر مو است. صاحبان کلینیک­های زیبایی می­توانند با کسب اطلاعات دقیق از دستگاه­های لیزر موهای زائد و شناخت آن­ها، یک بخش مفید و پرطرفدار را به کلینیک خود اضافه کنند.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد موجود در بازار و کاربرد هر یک

با توجه به پرطرفدار بودن فعالیت در حوزه پوست­ ومو، شرکت­های تولیدکننده نیز رقابت تنگاتنگی در ساخت و تولید دستگاه لیزر موهای زائد دارند. شما با کمی گشتن در اینترنت می­توانید چندین دستگاه را با کاربردهای گوناگون لیست کنید که شناخت مزایا و معایب هر یک می­تواند در انتخاب بهتر به شما کمک می­کند.

 • دستگاه لیزر مو زائد الکساندرایت

این دستگاه معروف­ترین دستگاه لیزری است که هم­اکنون در بازار وجود دارد و شرکت­های تولیدکننده بسیاری نیز در همه نقاط جهان آن را تولید می­کنند. طول موج این دستگاه لیزر 755 نانومتر است و به­ طورکلی برای افراد با پوست روشن و موهای تیره بسیار مناسب است.

نکته قابل توجه در مورد دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت، سرعت و اثربخشی بالا آن است. زمانی که برای تحت تابش قرار دادن کل بدن صرف می­شود، در این دستگاه نسبت به سایر دستگاه­ها کم­تر است. این زمان به پارامترهای بسیاری مانند انرژی لیزر، امکان حرکت رفت ­وبرگشتی، فاصله میان هر دو پالس متوالی و اسپات سایز لیزر وابسته است که در ادامه به آن­ها میپردازیم.

برخی شرکت­های تولیدکننده این دستگاه، بعضی از امکانات این لیزر را بهینه‌سازی کرده­اند و ادعا می­کنند دستگاه­شان مناسب استفاده برای تمام افراد با هر رنگ پوستی است، اما این صحت این ادعا از نظر علمی مبهم است.

 • دستگاه لیزر مودستگاه لیزر موهای زائد دایود

این دستگاه نسبت به دستگاه لیزر الکساندرایت برای طیف بیشتری از افراد با رنگ پوست­های متفاوت مناسب است. هم­چنین طبق گزارشات و تجربیات سال­های گذشته در استفاده مردم کشورمان در استفاده از دستگاه­های لیزر برای حذف موهای زائد، طول موج این لیزر برای رنگ پوست ایرانیان مناسب­تر است.

طول موج کاری این لیزر در بازه 800 تا 820 نانومتر قرار دارد. این طول موج هم انرژی و هم عمق نفوذ مناسب را با حذف موهای زائد با هر رنگ و ضخامتی دارد. البته توجه داشته باشید که میزان اثربخشی لیزر روی موهای زائد با رنگ بلوند روشن، سفید و قرمز به ­دلیل سطح پایین ملانین در این موها بسیار پایین است و نوع لیزر تفاوت چندانی در میزان اثرگذاری ندارد.

نکته قابل توجه در مورد این نوع لیزرها آن است که عموماً طول موج 820 نانومتر به­ عنوان لیزر دایود معروف شده است و دایود، محیط بهره این لیزر است. از محیط­های بهره نیمه ­هادی می­توان برای تولید سایر طول موج­ها نیز استفاده کرد.

 • دستگاه لیزر موهای زائد اندی­یگ (Nd:YAG)

دستگاه لیزر اندی­یگ با طول موج 1064 نانومتر، بهترین دستگاه­ لیزر برای افراد با پوست تیره و برنزه است. استفاده از پرتو این دستگاه برای سایر پوست­ها نیز امکان‌پذیر است و اثربخشی نسبتاً خوبی نیز دارد؛ اما آنچه این لیزر را از سایر دستگاه­های لیزر موهای زائد تمایز بخشیده است عمق نفوذ بسیار مناسب آن است.

این دستگاه با طول موج نسبتاً بلند خود، عمق نفوذ و قدرت خوبی برای تأثیر روی فولیکول­های مو دارد، اما سرعت عمل آن نسبت به طول موج گفته‌شده کمی کم­تر است و عوارض کمتری نیز دارد.

 • دستگاه­های لیزر چند طول موجی

در سال­های اخیر برای بهره ­گیری از فناوری لیزر برای از بین بردن همه نواحی بدن با هر رنگ و ضخامت مو و هم­چنین امکان استفاده همه افراد با هر رنگ پوستی، دستگاه­های لیزر با چند طول موج هم­زمان ساخته شده ­اند.

ساخت این دستگاه­های را می­توان یک پیشرفت و دستاورد چشم­گیر در این عرصه دانست که بسیاری از مشکلات و عوارض ناشی از لیزرهای قدیمی را حل کردند.

این دستگاه­های لیزر انواع مختلف دو و سه طول موجی دارند. از بهترین و معرف­ترین آن­ها می­توان به دستگاه لیزر مو تیتانیوم، پلاتینیوم، پلاتینیوم پلاس، الکس دایود و … اشاره کرد.

دستگاه لیزر مو تیتانیوم و پلاتینیوم پلاس بهترین دستگاه­های سه­ طول موجی هستند که هم­اکنون در بازار وجود دارند. استفاده از این لیزرهای مزایای فراوانی دارد که از جمله آن­ها می­توان به تجربه آسان و بدون درد اشاره کرد.

مؤلفه‌های مهم برای انتخاب یک دستگاه لیزر مو

 • طول موج

همان­طور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد، طول موج مهم­ترین پارامتر یک دستگاه لیزر است. عموماً سه طول موج رایج برای دستگاه­های لیزر موهای زائد وجود دارد که شامل 755، 810 و 1064 نانومتر است.

میزان اثربخشی این طول موج در دفع موهای زائد باعث شده است تا اکثر دستگاه­های لیزر در یکی از این سه طول موج تولید شوند و تقریباً دستگاه لیزری طول موجی به‌غیراز این سه طول موج را داشته باشد در بازار وجود ندارد.

 • اسپات سایز

مؤلفه مهم دیگری که در زمان و شدت اثر لیزر بسیار مؤثر است، اسپات سایز یا قطر لکه لیزر است. عموماً گفته می­شود که هر چه این مؤلفه بزرگ­تر باشد زمان کم­تری برای کل بدن موردنیاز است. این گفته تا حدی صحیح است.

حتماً توجه داشته باشید که انرژی پرتو در تمام ناحیه گزارش‌شده به ­عنوان قطر لکه یکنواخت باشد. تنها در این صورت است که با افزایش قطر لکه، زمان مورد نیاز کاهش می ­یابد؛ اما اگر توزیع و پراکندگی انرژی در تمام سطح یکسان نباشد، علاوه ­بر کاهش میزان اثربخشی، تابش پرتو روی پوست ممکن است باعث ایجاد سوزش و در مواردی سوختگی نیز شود.

 • فاصله دو شات متوالی

این مؤلفه نیز باید یک مقدار مناسب داشته باشد. اگر فاصله هر دو پالس فرودی روی پوست کوتاه باشد، امکان درد و سوزش افزایش می­یابد. هم­چنین درصورت افزایش زمان بین هر دو پالس نیز حرارت ایجاد شده در پالس قبلی کاهش‌یافته و علاوه ­بر کاهش اثربخشی دستگاه لیزر مو زائد، زمان استفاده از دستگاه افزایش می­ باید.

 • فناوری به­ کاررفته در لیزر

در طول دو دهه گذشته که استفاده از دستگاه لیزر مو در میان افراد رایج شده است، فناوری­ها مختلفی نیز در جهت بهبود اثربخشی دستگاه­ها لیزر ابداع‌شده است. از جمله این فناوری­ها می­توان به فناوری IPL و SHR اشاره کرد.

فناوری IPL بیشتر در دستگاه­های لیزر موهای زائد خانگی مورد استفاده قرار می­گیرد، اما در برخی دستگاه­های مورد استفاده در کلینیک­ها نیز وجود دارد. به دلیل استفاده از لامپ زنون به­جای لیزر در این دستگاه­ها، قیمت آن­ها نسبت به سایر دستگاه­های لیزر کم­تر است. میزان اثربخشی دستگاه­ها لیزری که از این فناوری بهره می­برند نیز برای پوست­های روشن با موها تیره مناسب و قابل قبول است.

فناوری SHR، فناوری پیشرفته­ تر و بهینه ­تری نسبت به IPL است و در اکثر لیزرهای جدید مانند دستگاه لیزر پلاتینیوم پلاس مورد استفاده قرار می­گیرد. مبنای این فناوری بر اساس افزایش تعداد پالس با انرژی کم­تر است که عوارض و درد ناشی از لیزر را تا حد بسیار خوبی کاهش داده است.

 • فناوری تشخیص رنگ پوست

برخی از دستگاه­های لیزر به این فناوری مهم و کاربردی مجهز هستند. وجود این فناوری در دستگاه لیزر مو به اپراتور کمک میکند تا میزان انرژی و حتی طول موج دستگاه را روی حالت مناسب تنظیم کند و از خطای رایج در تعیین شدت پرتو که ممکن است باعث عدم اثرگذاری یا سوختگی پوست شود، جلوگیری می­کند.

 • تعداد سری­ های دستگاه

تعداد و نوع سری­های دستگاه لیزر مو نیز از موارد مهم و قابل توجه به­ کار می­رود. در برخی از دستگاه­ها تعداد 4 سری با شکل و اندازه متفاوت برای نواحی مختلف بدن مانند اطراف لب، زیر بغل، بیکینی و پاها وجود دارد تا با استفاده از هر یک، پرتو لیزر کارایی بهتری داشته باشد.

شکل هرکدام از این سری­ها بسته به ناحیه مورد استفاده تخت، محدب و مقعر است.

 • سیستم خنک‌کننده

وجود سیستم­های خنک‌کننده در دستگاه لیزر مو، یکی دیگر از مواردی است که حتماً باید مورد توجه قرار گیرد. زمانی که دستگاه لیزر مو دارای سیستم خنک‌کننده داخلی است، هم­زمان با تابش پرتو به پوست، سایر نقاط پوست خنک نگه­داشته میشود و این موضوع تأثیر بسزایی در کاهش درد و سوزش ناشی از لیزر دارد، هم­چنین میزان اثربخشی لیزر را نیز افزایش میدهد.

البته به این نکته توجه داشته باشید که وجود یک سیستم خنک‌کننده داخلی روی قیمت دستگاه لیزر مو نیز تأثیر بسیاری خواهد داشت.

 • دستگاه لیزر مواثربخشی و ماندگاری نتایج

هر چه دستگاه لیزر مو از ویژگی­ها و فناوری­های پیشرفته­ تری بهرمند باشد، میزان اثربخشی آن نیز افزایش خواهد یافت؛ اما ماندگاری نتایج به عوامل بسیاری مانند سبک زندگی، عادات غذایی، مصرف داروهای هورمونی و … نیز وابسته است.

در میزان ماندگاری نتایج استفاده از دستگاه لیزر مو، آنچه مسلم است آن است که پس از پایان جلسات لیزر، حدود 80 درصد از موهای زائد از بین خواهند رفت و مابقی موهای زائد در صورت رشد، بسیار کم­رنگ و نازک خواهند بود.

 • عوارض

عوارض استفاده از دستگاه لیزر مو، بسته به انتخاب صحیح فرد متفاوت است؛ اما به­ طور کلی این عوارض به دو دسته حین استفاده و چند روز پس از استفاده از لیزر تقسیم می­شوند.

عوارض حین استفاده از لیزر شامل درد و سوزش هنگام تابش پرتو لیزر به سطح پوست است و میزان آن بسته به نوع لیزر متفاوت است. به­ عنوان مثال لیزر اندی­یگ از دسته لیزرهایی است که در فرد در حین استفاده درد بسیار کمی را تجربه می­کند.

عوارض پس از استفاده از لیزر نیز شامل التهاب، تغییر رنگ موضعی پوست، تیرگی در برخی از نواحی پوست است که از چند ساعت تا چند روز پس از استفاده از بین خواهد رفت. البته در برخی از افراد این عوارض شامل ایجاد حساسیت پوستی و آکنه نیز می­شود که در این­گونه موارد حتماً باید به پزشک مراجعه شود.

هر کدام از این عوارض با رعایت طول موج متناسب با پوست، وجود سیستم خنک‌کننده داخلی در دستگاه لیزر، استفاده از ژل­ها و کرم­های بی­حسی، مهارت اپراتور و رعایت تمامی نکات قبل از استفاده از لیزر، از بین خواهد رفت.

جمع ­بندی

شما برای خرید یک دستگاه لیزر مو باید تمامی موارد فوق را در نظر داشته و از قیمت هر کدام از آن­ها نیز آگاهی کامل داشته باشید. در خرید دستگاه لیزر حتما از اعتبار شرکت مورد نظر اطمینان حاصل کنید و قیمت و ویژگی­های دستگاه­های لیزر شرکت­های مختلف را باهم مقایسه کرده و در نهایت متناسب با سرمایه، شهر مورد نظر، تعداد مشتریان احتمالی که فکر می­کنید به کلینیک شما مراجعه خواهند کرد، تصمیم ­گیری کنید.

شما اولین نفر باشید post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *