امروزه افراد بسیاری خواهان استفاده از دستگاه‎های مخصوص لیزر مو زائد هستند. از آنجایی که امروزه تنوع استفاده از این دستگاه‎‏ها افزایش پیدا کرده است، تصمیم گرفتیم به صورت تخصصی به بررسی رفع موهای زائد با لیزر دایود بپردازیم. بنابراین اگر به دنبال اطلاعات کاملی در رابطه با نتیجه لیزر دایود، تعداد جلسات لیزر دایود و … هستید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

لیزر دایود چیست؟

اگر بخواهیم به سوال دستگاه لیزر دایود چیست و چه کاربردی دارد، پاسخ دهیم؛ باید بگوییم لیزر دایود با استفاده از تکنولوژی فوتوترمولیز انتخابی، کار میکند. به این صورت که این دستگاه با هدف قرار دادن ملانین موجود در فولیکول مو به لیزر پوست و رفع موهای زائد می‌پردازد. از آنجایی که طول موج لیزر دایود ۸۰۸nm هست (که این طول موج همان استاندارد طلایی برای لیزر است) برای از بین بردن موهای زائد، انتخاب بسیار عالی و کاربردی است. کار با دستگاه لیزر دایود بسیار ساده است؛ لیزر دایود مستقیماً ملانین موجود در فولیکول مو را هدف قرار می‎دهد اما توسط آب، ملانین و هموگلوبین موجود اپیدرم جذب نمی‎شود. ۸۰۸ nm موجود در دستگاه لیزر دایود تجربه‎ای ایمن، موثر و بدون درد را برای مراجعان فراهم می‎کند. در ضمن، تعداد جلسات لیزر دایود با توجه به تشخیص پزشک و میزان موهای مراجعه کننده متغیر است. پس قبل از هر انجام جلسات درمانی سوالات خود را درباره نحوه درمان از پزشک متخصص خود بپرسید.

ویژگی‎ها و مشخصات لیزر دایود

اگر بخواهیم به ویژگی‎ها و مشخصات لیزر دایود اشاره کنیم، می‎توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 • برخورداری از قابلیت ۸۰۸ nm برای رفع موهای زائد با لیزر دایود به کمک استاندارد طلایی
 • وجود سیستم خنک‎کننده فعال TEC د دستگاه لیزر دایود
 • وجود طول موج اختیاری ۷۵۵/۸۰۸ / ۱۰۶۴ nm ۳
 • فرکانس سریع رفع موهای زائد ۱-۱۰Hz

دستگاه لیزر دایود ، بهترین روش برای رفع موهای زائدچگونگی کارکرد دستگاه لیزر دایود

از بین بردن موهای زائد با لیزر دایود روشی ایمن و موثر است. کار با دستگاه لیزر دایود به وسیله پرتوهای نور متمرکز (لیزر) برای رفع موهای زائد بدن و صورت انجام می‎گیرد. لیزر دایود با هدف قرار دادن رنگدانه موجود در فولیکول‎های مو آنها را از بین می‎برد. این دستگاه با استفاده از جذب نور انتخابی به انجام عمل لیزر بدون درد می‎پردازد. این دستگاه لیزر از طریق افزایش دما در ناحیه مدنظر روی فولیکول‎های مو تاثیر گذاشته و باعث از بین بردن مناطق تولیدکننده مو می‎شود.

تفاوت لیزر دایود با الکساندرایت

به عنوان بررسی نتیجه لیزر دایود می‎توانیم به تفاوت لیزر دایود با الکساندرایت بپردازیم. از جمله تفاوت‎های این دو دستگاه می‎توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • طول موج این دو لیزر متفاوت است. همانطور که بالاتر به این مسئله پرداختیم طول موج لیزر دایوود ۸۰۸ nm است، این در حالی است که طول موج لیزر الکساندرایت ۷۵۵ nm است.
 • براساس تحقیقات طول موج کوتاه برای از بین بردن موهای پوست روشن مناسب است. این در حالی است که طول موج بلند برای پوست‎های سبزه و برنزه بهتر است. پس بهترین دستگاه لیزر پوست سبزه برای افراد دستگاه لیزر دایود است.
 • تفاوت آخر این دو دستگاه در رفع موهای کرکی یا کلفت است. بهترین لیزر موهای کرکی و نازک دستگاه دایود است. این در حالی است که دستگاه الکساندرایت برای موهای کلفت بهتر است.

البته، شما می‎توانید قبل از استفاده از دستگاه و به منظور دستیابی به نتیجه بهتر با پزشک متخصص خود بیشتر در رابطه با انواع دستگاه‎های لیزر تبادل اطلاعات کرده و گفتگو داشته باشید.

نتیجه لیزر دایود چگونه است؟

برای پاسخ به این سوال باید کمی بیشتر با ما همراه باشید و کمی بیشتر به بررسی موضوع رفع موهای زائد با لیزر دایود بپردازیم. همانطور که می‎دانید افراد دارای تناژ رنگی متفاوت پوست و مو هستند و هر کدام از دستگاه‎های لیزر متناسب با رفع مشکلات انواع مختلف پوست‎ها، رنگ‎ها، و میزان موهای مراجعه‎کنندگان تولید و به بازارهای فروش عرضه شده است. دستگاه لیزر دایود نیز مناسب لیزر موهای پوست برنزه، سبزه و تیره طراحی و تولید شده است. طول موج لیزر دایود ۸۰۸ nm است که این طول موج استاندارد طلایی برای رفع موها است. این دستگاه لیزر عوارض جانبی چندانی ندارد اما در صورت رخداد هرگونه عارضه‎ای، این عوارض بسیار ناچیز خواهند بود. لیزر دایود برای استفاده در درازمدت برای هر نوع پوستی بهترین و مناسب‎ترین است. در ضمن، بد نیست بدانید لیزر دایود به عنوان بهترین دستگاه لیزر مو زائد 2021 شناخته شده است.

نتیجه لیزر دایود برای پوست ایرانی هانکاتی که باید قبل از انجام لیزر موها در نظر گرفت!

 • قبل از انجام عمل لیزر از قرارگیری در معرض آفتاب به مدت ۶ هفته جدا خودداری کنید. در ضمن، هر روز هر چند ساعت یک بار به استفاده از کرم ضدآفتاب با کیفیت و مناسب پوست خود بپردازید.
 • از برنزه کردن پوست خود جدا خودداری کنید. در صورتی پوست تیره‎ای دارید احتمال اینکه پزشک کرم‎های مخصوص روشن‎کنندگی پوست برایتان تجویز کند، وجود دارد. در این صورت، آنها را مرتبا تا قبل از درمان مصرف کنید.
 • قبل از انجام عمل لیز به سراغ هیچ روش دیگری برای از بین بردن موها نروید. از اصلاح، اپیلاسیون و روش‎های دیگر چند ماه قبل از درمان خودداری کنید.
 • قبل از انجام این روش درمانی از مصرف داروهای رقیق‎کننده خون جلوگیری کنید. همچنین در صورتی که دارو خاصی استفاده می‎کنید، با تایید پزشک به ادامه مصرف آن بپردازید.
 • از تراشیدن موهای خود قبل از لیزردرمانی خودداری کنید.

در طول درمان چه کار کنم؟

 • در حین درمان رفع موهای زائد با لیزر دایود از ژل خنک‎کننده برای محافظت پوست خود بهره ببرید. این ژل توسط مرکز به شما ارائه می‎شود. پس از آن برای از بین بردن موهای زائد از اشعه لیزر استفاده می‎شود.
 • استفاده از دستگاه لیزر بدون درد، سریع و ایمن است. لیزر مناطق مختلف پوست زمان متفاوتی نیاز دارند. به عنوان مثال، لیزر ناحیه بالای لب در عرض ۲ یا ۳ دقیقه تمام می‎شود. اما نواحی بزرگتری نظیر پاها یا پشت به ساعت‎ها زمان نیاز دارد.

بعد از انجام درمان چه کنم؟

 • ممکن است پوست شما در ساعات اولیه پس از درمان قرمز یا متورم باشد، اما پس از چند ساعت پوستتان به حالت طبیعی خود باز می‎گردد.
 • حتما پس از درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. پیشنهاد می‎شود، ۴ تا ۶ هفته قبل و بعد از درمان در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.

آیا نتیجه لیزر دایود دائمی است؟

بله، نتیجه لیزر دایود دائمی و درازمدت است. البته شما باید قبل از هرچیزی اطلاعات خود را درباره تعداد جلسات لیزر دایود، توصیه‎های پزشکی مورد نیاز و هر سوالی که ذهنتان را مشغول کرده است افزایش دهید. برای این کار می‎توانید از پزشک متخصص خود کمک بگیرید. در ضمن، فراموش نکنید دوره درمان خود را کامل کنید تا بتوانید از نتایج درازمدت بهره‎مند شوید.

جمع‎بندی

به عنوان نتیجه‎گیری و جمع‎بندی می‎توان گفت رفع موهای زائد با لیزر دایود علاوه بر از بین بردن موهای زائد پوست شما به جوانسازی و افزایش زیبایی شما هم کمک به سزایی می‎کند. شما می‎توانید از طریق شرکت در جلسات مخصوص لیزر و اتمام درمان خود نتیجه لیزر دایود را به طور موثر به صورت دائمی و در درازمدت مشاهده کنید. فراموش نکنید، وظیفه شما مراقبت از زیبایی و جوانی خودتان است.

4/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *