معرفی دستگاه لیزر الکس دایود لومینس (alex diode lumines)

همچنان بسیاری از کسانی که به دنبال رفع موهای زائد بدن خود هستند از روش‌های سنتی همچون واکس استفاده می‌کنند اما می‌توان به خوبی متوجه شد که چند سالی است دستگاه لیزر الکس دایود لومینس (alex diode lumines) توانسته‌اند جایگاه ویژه‌ای را در میان دنبال کنندگان این موضوع برای خود دست و پا کنند. بدنی عاری از هرگونه موهای زائد این روزها به یکی از چالش‌های بزرگ به خصوص برای بانوان تبدیل شده است. استفاده از راهکار‌های سنتی ابتدایی‌ترین چیزی است که به ذهن هر فردی خواهد رسید اما حقیقت این است که هیچکدام از این شیوه‌ها ماندگاری چندان قابل توجهی ندارند و در انتها نیز می‌توانند دردسرهای بسیار زیادی داشته باشند. در این بین استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد به خصوص در چند سال گذشته به محبوبیت بسیار زیادی دسته پیدا کرده است اما سوال بسیار بزرگ در این زمینه این است که این شیوه تا چه مقدار تاثیرگذار است. دستگاه لیزر Alex Diode Lumenis یکی از محصولات پرطرفدار این روزهای بازار است و قابلیت‌های خاص آن باعث شده مورد توجه بسیاری قرار گیرد. دستگاهی که تجربه استفاده از آن می‌توان پاسخ مناسبی برای میزان تاثیرگذاری لیزرها روی موهای زائد ارائه کند.

بسیاری از کلینیک‌ها لیزر را به عنوان راهکاری دائمی برای عدم رشد موهای زائد تبلیغ می‌کنند. البته این تبلیغ کمی با واقعیت فاصله دارد و باید گفت که دستگاه لیزر راهکاری برای کاهش رشد موهای زائد است نه شیوه‌ای برای رفع دائمی آنها. به صورت کلی فردی که عمل لیزر را انجام می‌دهد، وقتی به حدود کاهش 70 درصدی رشد موهای زائد می‌رسد، این عمل موفقیت آمیز خواهد بود. اگر از افرادی که این عمل را انجام داده باشید تحقیق کنید، درصد بسیاری از این افراد از نتیجه به دست آمده بسیار راضی هستند. در نهایت باید گفت که حتی استفاده از دستگاه لیزر Alex Diode Lumenis به هیچ عنوان راهکاری دائمی برای عدم رشد موهای زائد نیست و این حقیقتی است که باید آن را باور کرد. دلیل اصلی نیز این است که نمی‌توان همه فولیکول‌های موجود را درمان کرده و آنها را نابود کرد. به همین خاطر بعد از اتمام دوره درمانی باز هم شاهد رشد موهای زائد خواهید بود اما بسیار کمتر. دلیل اصلی تعداد جلسات درمانی مختلف نیز دقیقا همین امر است تا درصد موفقیت افزایش پیدا کند. لیزر صرفا در یک جلسه نمی‌تواند موفقیت چشم‌گیری را ارائه کند.

نکاتی در مورد دستگاه لیزر الکس دایود لومینس (alex diode lumines)

نکاتی که در مورد دستگاه لیزر الکس دایود لومینس (alex diode lumines) و کارکرد آن اشاره شد درست است اما باید گفت که این شیوه کمی پیچیده‌تر است. استفاده از دستگاه لیزر راهکاری پزشکی است. فردی که از لیزر برای درمان استفاده می‌کند حتما باید دوره‌های مخصوص را گذرانده باشد و با تمرین به سطح مهارت مناسبی برسد. در صورتی که مهارت مناسب برای درمان وجود نداشته باشد، احتمال به وجود آمدن مخاطرات افزایش پیدا می‌کند. همیشه قبل از شروع درمان مطمئن باشید که فرد معالج از تجربه خوبی برخوردار باشد. حتما در زمان درمان از عینک مخصوص استفاده کنید تا آسیب خاصی به چشم وارد نشود. دستگاه‌ لیزر Alex Diode Lumenis به  صورت کلی برای کاهش حس درد از دستگاه‌های خنک سازی موضعی استفاده می‌کند اما برای کاهش حس درد می‌توان حتی از بی حسی نیز استفاده کرد. بعد از انجام عمل شاید شاهد عوارض جانبی موقتی مثل قرمزی، ناراحتی پوست و تورم باشید. این عوارض به صورت کلی مشکلی به وجود نمی‌آورند. برای کاهش این عوارض می‌توانید از کیسه یخ استفاده کنید تا التهاب مد نظر رفع شود. اگر قصد انجام این عمل را دارید باید بدانید که رسیدن به نتیجه مد نظر صرفا در یک جلسه امکان پذیر نیست. از آنجا که لیزر برای تاثیرگذاری نیاز دارد تا موهای زائد در فاز رشد فعال قرار داشته باشند، باید چندین جلسه درمانی انجام شود.

نقاط قابل استفاده

دستگاه لیزر قابلیت استفاده روی تقریبا تمام نقاط بدن را دارد. از لیزر حتی می‌توانید در نقاط حساس استفاده کنید. از بزرگترین مزایای لیزر، دقت اسن است. لیزر صرفا موهای زائد و فولیکول آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بدین ترتیب سطح پوست و ارگان‌های داخلی بدن به هیچ وجه آسیب نخواهند دید. نکته مثبت دیگر، سرعت در درمان است. هر پالس از لیزر می‌تواند موهای زائد زیادی را تحت درمان قرار دهد. لیزر قدرت این را دارد که در هر ثانیه مساحت تقریبا دو سانتیمتری را درمان کند. بدین ترتیب درمان نقاط کوچک نیاز به زمان زیادی ندارد. حتی نقاطی بسیار وسیع مثل کمر صرفا در سی دقیقه درمان می‌شود. یکی دیگر از مزایای لیزر، ماندگاری این شیوه درمانی است. در حالی که با استفاده از شیوه‌های سنتی باید هر چند روز یا حداکثر چند هفته نگران رشد موهای زائد باشید، لیزر می‌تواند خیال شما را تا ماه‌ها راحت کند.

عوارض استفاده دستگاه لیزر الکس دایود لومینس (alex diode lumines)

از معمول‌ترین عوارض جانبی در مورد استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد می‌توان به قرمزی و حس آفتاب سوختگی پوست اشاره کرد. باید گفت که این عارضه بسیار شایع و البته طبیعی به شمار می‌رود. این عارضه به صورت خودکار بعد از چند ساعت یا چند روز برطرف خواهد شد و نیازی به درمان نیست. برای کم شدن این حس می‌توانید از کیسه یخ استفاده کنید. اگر از لیزر روی صورت خود استفاده کردید، بهتر است حداقل تا چند روز لوازم آرایشی را کنار بگذارید. لوازم آرایشی می‌توانند باعث افزایش حساسیت و یا در موارد بروز تاول شوند. یکی از نکات مهم بعد از عمل این است که باید از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید خودداری کنید. اگر انجام اینکار برای شما امکان پذیر نیست، باید حتما با لباس پوشش مناسب را به وجود آورده و از کرم ضد آفتاب بسیار خوب استفاده کنید. عوارض جانبی نادر دیگری مثل اسکار یا زخم نیز در این شیوه درمانی امکان پذیر است. در صورتی که شاهد این عارضه بودید باید سریعا با پزشک متخصص مشورت کنید.

قابلیت های دستگاه لیزر الکس دایود لومینس (alex diode lumines)

از جمله‌ قابلیت‌های خاص دستگاه لیزر Alex Diode Lumenis می‌توان به حضور دو هندپیس مجزا برای طول موج‌های دایود و الکس اشاره کرد. این موضوع می‌تواند روی راحتی کار با دستگاه تاثیر مستقیمی داشته باشد و البته به افزایش سرعت جلسات درمان نیز کمک‌ بسزایی کند. کارایی دوگانه این دستگاه به آن اجازه می‌دهد که ریشه مو را به شکل خاص مورد هدف قرار داده و شرایط را برای حذف موهای زائد فراهم کند. از سوی دیگر حضور دو طول موج لیزر به شکل قابل توجهی خطر سوختگی یا تحریک شدن پوست را کاهش می‌دهد و از این دید فرد تحت درمان مشکلات بسیار کمتری را در ادامه درمان تجربه می‌کند. تکنولوژی خاص دستگاه لیزر Alex Diode Lumenis در تمام طول درمان، پوست را خنگ نگه داشته و همین موضوع بیش از پیش به جلوگیری از سوختگی کمک خواهد کرد. طراحی مناسب هندپیس‌های دوگانه که هر کدام برای یکی از طول موج‌های 755 و 808 کارایی دارند، حرکت روی پوست را راحت‌تر از گذشته کرده و این فرصت را در اختیار درمان‌گر قرار می‌دهند که سرعت حرکت روی پوست را افزایش داده و در نتیجه زمان کمتری را در یک نقطه خاص باقی بمانند.

به صورت کاملا خلاصه باید گفت که استفاده از دستگاه لیزر الکس دایود لومینس برای رفع موهای زائد در نوجوانان کاملا امن است. البته این امنیت بسته به درمان تحت نظر فردی متخصص و با تجربه بستگی دارد. اگر این درمان توسط فردی با این مشخصات انجام شود، مخاطرات به حدی زیادی کاهش پیدا کرده و شاهد درمانی مناسب خواهید بود. تفاوتی نمی‌کند که شما فردی میانسال یا جوان باشید. البته از آنجا که نوجوانان هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند، در حین برگزاری جلسه مشاوره، حتما باید یکی از والدین حضور داشته باشد تا با اطلاع از شیوه درمانی، رضایت خود را به صورت کتبی به پزشک اعلام کند. ریسک‌های بسیار زیادی برای انجام عمل لیزر برای رفع موهای زائد وجود دارد اما حقیقت این است که اگر این عمل به درستی و زیر نظر فردی متخصص و با تجربه عمل شود، هرگز شاهد بروز مشکلات خاص و نادر نخواهید بود. قطعا نوجوانان نیز مانند دیگر افراد عوارض جانبی گذرا مثل قرمزی پوست، ناراحتی آن و حتی تورم را مشاهده خواهند کرد. این عوارض به صورت خودکار بعد از چند ساعت از عمل برطرف می‌شود. برای بهتر شدن حساسیت حتی می‌توانید از کیسه یخ نیز استفاده کنید. اگر در مورد ریسک‌ها اطلاعات درستی ندارید بهتر است که حتما در جلسه مشاوره در مورد آن با پزشم خود مشورت کنید. پزشک راهکار‌های مناسبی را برای درمان آسان‌تر و البته رسیدن به نتیجه بهتر با کمترین مخاطرات را به شما پیشنهاد خواهد کرد. راهکار‌های سنتی برای رفع موهای زائد هر کدام شامل مزایا و معایب مخصوص به خود خواهند بود. شیو کردن می‌تواند باعث رشد موهای زیر پوستی و به وجود آمدن جوش و حساسیت شود. برای استفاده از واکس نیز باید تحمل کنید تا موهای زائد به اندازه کافی رشد کند که در مورد نوجوانان می‌تواند نه چندان خوشایند باشد. همچنین واکس آستانه تحمل درد بسیار زیادی می‌خواهد و شاید انجام آن برای نوجوانان بسیار دشوار باشد. کرم‌های موبر نیز به خاطر ترکیب‌های بسیار قوی شیمیایی می‌توانند بسیار خطرناک باشند. این کرم ها حتی در مواقعی می‌توانند باعث به وجود آمدن سوختگی‌های بسیار شدید شوند. در حالی که راهکار‌های سنتی مخاطرات فراوانی داشته و ماندگاری بسیار کمی دارند، استفاده از دستگاه لیزر بدون شک می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی باشد

دستگاه لیزر دایود Alex – Diode Lumenis

این دستگاه مؤثر در فرآیند موزدایی، مجهـز به TEC خنک­ کننده برای تماس با پوست است که می‌تواند با وجود این قابلیت، توان‌های بالای لیزر را بدون ایجاد درد و سوختگی روی سطح پوست اعمال نماید. این لیزر مجهز به دو هندپیس جدا با طول موج‌های 808nm و 755nm است. این دستگاه دارای فناوری اپتیکی واگرا کننده منحصربه‌فرد پرتو لیزر بلافاصله بعد از برداشتن از روی پوست است. موارد ایمنی و امنیتی مختلف بر روی دستگاه جهت حفظ بیمار و پزشک بکار رفته است و با عمق نفوذ بالا در پوست سرعت کلاژن سازی را افزایش می‌دهد.

مشخصات دستگاه لیزر دایود Alex – Diode Lumenis
مشخصات دستگاه لیزر دایود Alex – Diode Lumenis

کاربرد لیزر الکس دایود لومینس

 1. جوانسازی پوست و موزدایی
 2. درمان مؤثر ضایعات مربوط به رنگدانه ­ها
 3. درمان مؤثر ضایعات عروقی

مزایای دستگاه لیزر دایود Alex – Diode Lumenis

 • دارای 2 هندپیس مجزا به طول موج‌های دایود و الکس است
 • قابلیت نفوذ و قدرت جذب بالا در ملانین مو
 • کاهش خطر سوختگی بر روی پوست
 • خنک نگه داشتن پوست برای مدت طولانی‌تر
 • عمق نفوذ بالا در پوست و افزایش سرعت کلاژن سازی
 • بکارگیری جنبه‌های ایمنی گوناگون بر روی دستگاه برای حفاظت بیمار و پزشک
 • قابلیت جذب مناسب توسط رنگدانه‌ها
 • سیستم اپتیکی واگرا کننده منحصر به فرد پرتو لیزر بلافاصله پس از برداشتن از روی پوست

کاربردهای دستگاه لیزر دایود Alex – Diode Lumenis

 • جوانسازی پوست و مو زدایی
 • درمان موثر ضایعات مربوط به رنگدانه‌ها
 • درمان موثر ضایعات عروقی
 • از بین بردن دائمی مو‌های زائد

نمای 360 درجه دستگاه لیزر دایود Alex – Diode Lumenis

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *